סנדרה יוסף-חסידים

ההיסטוריה האישית שלי עם העבודה:

שיטת העבודה נכנסה לחיי ב2008 כשנתקלתי בספר "לאהוב את מה שיש". לקרוא את הספר היה כמו לשמוע את עומקי נשמתי. התגלה בפני עולם חדש של מסע להכרות אמתית עם עצמי, וכך גם עם העולם מסביב. וככל שלמדתי ותרגלתי אותה יותר, כך העבודה הפכה לחלק בלתי נפרד מחיי, כאוויר לנשמה תרתי משמע.

ב2009 נסעתי לסקול (סדנה של 9 ימים בהנחיה של ביירון קייטי) וחזרתי לארץ בהתרגשות שיא. נרשמתי לתכנית ההסמכה של ביירון קייטי במסגרתה השתתפתי בקורסים רבים ולקחתי חלק בעוד 4 סקולים כחברת צוות ומשתתפת. עבורי העבודה היא מסע לימודי עצמי מתמשך שלא מסתיים בתעודת ההסמכה. את תעודת ההסמכה קיבלתי ב2013 והיום אני ממשיכה את המסע באותה התלהבות ואותה מחוייבות כמו לפני 10 שנים כשפתחתי לראשונה את הספר של קייטי.

העבודה עבורי היא חלק משגרת היום, בדיוק כמו לאכול ולישון. היא עוזרת לי בכל מערכות היחסים שלי: עם בן זוגי וילדי בבית, עם תלמידיי בתיכון, עם הקולגות בעבודה, עם הלקוחות בקליניקה וגם עם נושאי זהות מורכבים שהתעוררו בי סביב העליה ארצה ועזיבת הקן החם והאוהב בהולנד, בגיל 18.

יש בי הכרת תודה עמוקה ביותר לקייטי שמצאה דרך לתרגם את חווית ההתעוררות שלה לשיטת העבודה ומנגישה אותה לכל כך הרבה אנשים בעולם. מאז שהכרתי את העבודה לפני כעשור עברו עלי ועל כמה מקרוביי מספר אירועים מאוד מאתגרים. בתקופות אלו העבודה הייתה שם בשבילינו כמו פנס קטן חכם בכיס שעזר לנו למצוא את הדרך, צעד צעד, שאלה שאלה עד שהכאב פגש את ההבנה והכעס את האהבה.

בהקשר ל"עבודה" אני מציעה:

*מפגשים פרטניים (אפשורים) בכל נושא שיעלה- למשל: הורות, ילדות, תדמית גוף, יחסי עבודה, מערכות יחסים במשפחה, מערכות יחסים בזוגיות, נושאי זהות, אשמה, האשמה, חרטה, ותלות רגשית באחר.

*סדנאות למתחילים ומתקדמים.

*קורסים מקוונים בעברית ובאנגלית.

*קורסים בתכנית ההסמכה הבינלאומית של ביירון קייטי (ITW).

בשנתיים האחרונות התחלתי לשלב את שיטת העבודה גם בתחום ההוראה כאחד הכלים לפיתוח חשיבה יצירתית ופיתוח מודעות עצמית במסגרת לימודי המגמה לדיפלומטיה ותקשורת בינלאומית, בתיכון מו"ר מודיעין-מכבים-רעות.